Skip to content

Uszkodzenie ramienia i splotu u niemowlęcia z fotelika samochodowego

2 lata ago

813 words

Najczęstszym mechanizmem uszkodzenia splotu ramiennego u niemowląt jest trakcja. Urazy kompresyjne są znacznie rzadziej zgłaszane. Przyczyną takich urazów kompresyjnych splotu ramiennego jest stosowanie plecaków plecakowych lub plecakowych, bandaże ósemkowe oraz aparaty ortodontyczne stosowane w chirurgii wymagające pozycji Trendelenburga. * Obecne przepisy prawne w większości Stanów Zjednoczonych wymagają użycia foteliki bezpieczeństwa do krępowania niemowląt. Opisujemy niemowlę z urazem ramienno-splotowym spowodowanym przedłużonym używaniem fotelika samochodowego.
Zdrowe, dziewięciomiesięczne niemowlę o masie 17,5 funta i długości 24,5 cala zostało zamknięte w siedmiodniowej, 2,5 milowej podróży biegowej w urządzeniu przytrzymującym dla niemowlęcia zwróconym tyłem do kierunku jazdy z samonaprowadzającą się uprzężą na ramię ( Model 9149, Fisher-Price). Najdłuższy czas utrzymywania niemowlęcia w sposób ciągły wynosił cztery godziny. Uprząż pasuje ciasno w dolnym gnieździe zgodnie z instrukcjami producenta. To dopasowanie pozwoliło na całkowite wyprostowanie kręgosłupa. Zwrócono uwagę na utrzymanie głowy w pozycji środkowej podczas snu za pomocą ręczników i małych poduszek. Nie było historii nadużywania ani naciągania ramion ani ramion.
Siódmego dnia podróży niemowlę wykazało utratę użycia lewej ręki; utrzymywał go w pozycji charakterystycznej dla urazów ramienno-splotowych – wydłużony i połączony łokieć, wewnętrznie obrócony kość ramieniową oraz przedramię napięte z nadgarstkiem i zgiętymi palcami (paraliż Erb-Duchenne a). Kręgosłup szyjny, obojczykowy i lewoskrętny nie wykazywał złamania ani zwichnięcia. Badanie neurologiczne wykazało porażenie supraspinatus, deltoid, biceps, brachialis, coracobrachialis i brachioradialis po lewej stronie. Prostowniki lewego nadgarstka były bardzo słabe, z pronacją przedramienia i zgięciem nadgarstka w spoczynku. Badanie sensoryczne ujawniło funkcję nerwową, łokciową, promieniową i mięśniowo-skórno-nerwową. W przedłużeniu łokieć ugiął się pasywnie, bez oporu. Przedramię trzymano w pronacji z wygiętym nadgarstkiem. Chociaż początkowo stwierdzono oporność na supinację przedramienia, zniknęła po kilku ruchach. Nie działają ekstensory palców. Obmacywanie obręczy barkowej po uszkodzonej stronie nie wykazało obrzęku ani czułości, a ruch był pełny.
Deficyty przypisano neuropraksji obejmującej nerwy szyjne 5 i 6. Jedynym czynnikiem etiologicznym, który można było określić, było przedłużone stosowanie uprzęży na ramię. Dziecko całkowicie wyzdrowiało przez okres ośmiu tygodni, wykonując aktywne i pasywne ćwiczenia z zakresu ruchu.
Instrukcje dotyczące pasów z samoczynnie wciągającym paskiem na ramię instruują, aby umieścić pasy barkowe w dolnych szczelinach urządzenia przytrzymującego z siedziskiem w pozycji skierowanej do tyłu dla dzieci o wadze mniejszej niż 20 funtów. Podczas długich wycieczek zalecamy szczególną uwagę należy podać paski na ramiona, aby uniknąć nadmiernej szczelności. Ponadto, w przypadku niemowląt z długimi torami, wskazane może być dostosowanie pasów do wyższej pozycji, aby uniknąć nadmiernego ucisku na splot ramienny Wypełnienie pasków może również pomóc w uniknięciu takich komplikacji. Jednostronne obrażenia w przypadku, o którym donosimy, mogą sugerować stopień przyczepności głowy do strony przeciwnej do urazu. Poduszki i małe koce mogą służyć do utrzymywania głowy w pozycji pionowej. Na koniec zalecamy, aby niemowlęta były regularnie usuwane z ich ograniczeń co dwie do trzech godzin.
Z entuzjazmem zalecamy stosowanie urządzeń przytrzymujących dla niemowląt, aby uniknąć poważnych i śmiertelnych obrażeń, ale proponujemy powyższe sugestie, aby zminimalizować rzadki potencjał urazu ramienno-splotowego z powodu długotrwałego używania samonaprowadzającej się uprzęży na ramię.
Charles R. Peterson, MD
C. Matthew Peterson, MD
University of Utah, Salt Lake City, UT 84132
Numer referencyjny * Leffert RD. . Urazy ramienno-splotu. N Engl J Med 1974; 291: 1059-67
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Powyższy list został odesłany do Fisher-Price, Inc., który oferuje następującą odpowiedź:
Do redakcji: Sprawdziliśmy powyższy raport. Od 1985 roku sprzedaliśmy ponad 3 miliony fotelików dla niemowląt i małych dzieci. W tym czasie nie otrzymaliśmy jeszcze jednego zarzutu o czasową utratę użycia ramienia związaną z korzystaniem z fotelików dziecięcych. Ponadto nie słyszeliśmy o żadnej takiej skardze ze strony rządowych lub prywatnych agencji zajmujących się regulacją lub testowaniem systemów zabezpieczających dzieci.
Na podstawie naszej analizy stwierdzamy, że nie ma powodu, by sądzić, że nasze systemy zabezpieczające dziecko powodują chwilową utratę użycia kończyny. Ponadto zauważamy, że pasy ograniczające takie systemy muszą być dopasowane, aby zapewnić skuteczność systemu w razie wypadku.
Zgadzamy się, że w ramach ogólnej praktyki dzieci nie powinny być ograniczone przez długie okresy czasu bez ruchu podczas podróży, a my zgadzamy się z zaleceniami Petersona i Petersona odnośnie konsekwentnego stosowania systemów unieruchamiających samochody dla dzieci i niemowląt w celu zapobiegania poważnym obrażeniom i ofiarom śmiertelnym.
Carol Blackley
Fisher-Price, Inc., East Aurora, NY 14052
(3)
[więcej w: skała osadowa krzyżówka, raphacholin forte, edelan ]

0 thoughts on “Uszkodzenie ramienia i splotu u niemowlęcia z fotelika samochodowego”