Skip to content

Nowi Medyczni „Misjonarze” – Pielęgnowanie następnej generacji globalnych pracowników służby zdrowia

2 lata ago

564 words

Noelle Benzekri jest studentką pierwszego roku medycyny z misją. Nawet zanim 27-letni rodowity nowojorczyk spędził rok jako asystent kliniki i polio vaccinateur w Senegalu, wiedziała, że jej globalnym zdrowiem jest jej powołanie. To jest powód, dla którego zdecydowałem się pójść do szkoły medycznej – była filozofia, która została uznana na niedawnym spotkaniu naszego klubu czasopism o globalnym zdrowiu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA). Zachęcona wspomnieniami swoich afrykańskich pacjentów, Benzekri zamierza pewnego dnia powrócić do Afryki, aby szkolić miejscowych pracowników służby zdrowia, aby zapewnić opiekę najbiedniejszym z biednych. Klub czasopisma stał się magnesem przyciągającym studentów UCLA, stażystów i wykładowców, którzy podzielają nadzieje firmy Benzekri na zwiększenie globalnej równości w zdrowiu. Wielu uczestników już pracowało za granicą; inni wnieśli swój wkład na terenie kraju, a teraz chcą wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie za granicą. Wszyscy są głodni dyskusji na temat chorób związanych z ubóstwem, a także polityki międzynarodowej i programów pomocowych. W programach nauczania w większości szkół medycznych i podyplomowych w Stanach Zjednoczonych tematy te nie są poświęcane zbyt wiele czasu i uwagi. Nowe pokolenie działaczy mogłoby to zmienić.
Weźmy na przykład Sue Tuddenham, koleżankę z klasy Benzekri i członka klubu dziennikarskiego. Po ukończeniu Yale ukończyła studia w zakresie stosunków międzynarodowych w London School of Economics, pracowała w biurze Rady Ludności w Hanoi, a następnie podjęła pracę w International Trachoma Initiative, oceniając programy kontroli trachoma w Nigrze, Tanzanii i Wietnam. Podczas pierwszego tygodnia szkoły medycznej już szukała mentorów do kariery w globalnej polityce zdrowotnej. Tuddenham i Benzekri zorganizowali serię wykładów na temat globalnego zdrowia w UCLA.
Obaj studenci chętnie wracają za granicę, gdy tylko mają jeszcze kilka kursów i umiejętności klinicznych pod pasami. I nie są sami. W 2003 r. Co najmniej 20 procent absolwentów amerykańskich szkół medycznych uczestniczyło w zagranicznych zajęciach związanych ze zdrowiem międzynarodowym w szkole medycznej, w porównaniu z 6 procentami 1984 absolwentów.1,2 Na wielu amerykańskich kampusach medycznych, kursy wprowadzające do globalnego zdrowia oraz pokrewne grupy zainteresowań studenckich rozwijają się.
Od 1991 r. Globalne konsorcjum edukacji zdrowotnej (GHEC) przyczyniło się do wzrostu zainteresowania. Organizacja non-profit reprezentująca szkoły medyczne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Środkowej, GHEC zorganizowała w 2005 r. Konferencję zatytułowaną Szkolenie globalnych pracowników służby zdrowia , która zgromadziła studentów, liderów akademickich i specjalistów z sektora non-profit i ze świata Bank. Konferencja Stowarzyszenia Amerykańskich Kolegów Medycznych (AAMC) z 2005 r. Również podkreśliła globalny stan zdrowia i zawierała przemówienie starszej sekretarz stanu Madeleine Albright. GHEC i AAMC, we współpracy z Fundacją na rzecz Postępu Międzynarodowej Edukacji Medycznej i Badań Medycznych, prowadzą obecnie ankietę, aby dowiedzieć się więcej na temat zorganizowanych międzynarodowych możliwości w amerykańskich szkołach medycznych. Grupy takie jak GHEC i American Society of Tropical Medicine and Hygiene (ASTMH) również opowiadają się za zaktualizowanym, znormalizowanym programem w zakresie zdrowia na świecie.
Wracając do swoich kampusów, międzynarodowi studenci są często inspirowani przez rówieśników, którzy już za granicą
[przypisy: internetowa przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe, do dermatologa potrzebne skierowanie, najlepsze soczewki jednodniowe ]
[przypisy: polmos żyrardów, polyvaccinum, rolmasz żary ]

0 thoughts on “Nowi Medyczni „Misjonarze” – Pielęgnowanie następnej generacji globalnych pracowników służby zdrowia”