Skip to content

Nowi Medyczni „Misjonarze” – Pielęgnowanie następnej generacji globalnych pracowników służby zdrowia ad

2 lata ago

511 words

Tuddenham i Benzekri mogą na przykład spojrzeć na Sagara Vaidya, doktora nauk medycznych. kandydat, który zgłosił się na ochotnika do wiejskiej kliniki w Meksyku, a także ukończył staż w Indiach i Wietnamie. Lub Shilpa Sayana i jej mąż, Rishi Manchanda, mieszkańcy medycyny wewnętrznej, którzy niedawno uczestniczyli w wprowadzaniu leków przeciwretrowirusowych w Durbanie w RPA. Sayana dorastała w Botswanie i studiowała zdrowie reprodukcyjne kobiet w Egipcie. W życiorysie Manchandy znajdują się okresy kliniczne w Botswanie i Mozambiku, a także rok w Indiach, gdzie studiuje podstawowe usługi opiekuńcze. Liczba wnioskodawców i finansowane Benjamin H. Kean Travelling Fellowships w tropikalnej medycynie od Amerykańskiego Towarzystwa Tropikalnej Medycyny i Higieny (ASTMH). Ponieważ ASTMH ustanowił stypendium w 1998 r., Coraz więcej studentów medycyny z Ameryki Północnej złożyło wnioski. Dane pochodzą z Christopher V. Plowe z University of Maryland School of Medicine.
Tacy stażyści zawsze znajdą ekscytujące międzynarodowe możliwości medyczne, jeśli będą poszukiwać wystarczająco ciężko i będą gotowi ponieść własne wydatki. Ale ich szkoły i programy pobytowe rzadko dają coś więcej niż wsparcie moralne i kredyt fakultatywny. W rezultacie, kilka stypendiów turystycznych dostępnych dla stażystów medycznych jest każdego roku zalewanych kandydatami. W ubiegłym roku sponsorowany przez ASTMH program otrzymał 130 wniosków i przyznał 10 stypendiów studenckich dla projektów w różnych miejscach, w tym entomologicznym terenie w Senegalu, wojowniczym otoczeniu w Ugandzie i mobilnym szpitalu kolejowym w Indiach. (patrz wykres).
Na poziomie studiów podyplomowych, Yale-Johnson & Johnson Physician Scholars w programie International Health od dawna angażuje się w edukację i usługi za granicą, a także pokrywa część wydatków nagrodzonych. Program sponsoruje obecnie rotacje od czterech do ośmiu tygodni w Brazylii, Erytrei, Haiti, Hondurasie, Indiach, Meksyku, Nepalu, Rosji, RPA, Ugandzie, Wietnamie i Zambii, a także w US Indian Health Service. Dwie trzecie mieszkańców Yale w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny i pediatrii oraz podstawowej opieki zdrowotnej bierze udział, podobnie jak 30 innych lekarzy wybranych rocznie z krajowej puli kandydatów. Absolwenci tego programu wyrażają większe zaangażowanie w zaniedbywane populacje w kraju i za granicą niż osoby niebędące uczestnikami.3
Rzadko, szef departamentu będzie korzystał z uznaniowych funduszy na pokrycie zagranicznych fakultatywnych stażystów – jak zrobił Gautam Chaudhuri, przewodniczący wydziału położnictwa i ginekologii UCLA. Prawie wszyscy mieszkańcy UCLA z OB-GYN, podróżujący parami i którym towarzyszy co najmniej jeden członek wydziału, spędzają teraz trzy tygodnie w Erytrei, kraju, w którym wskaźniki komplikacji podczas porodu należą do najwyższych na świecie. Odwiedzający lekarze często naprawiają przetoki pęcherzowo-pochwowe i odbytniczo-pochwowe, które powstały w wyniku długotrwałej, zatkanej pracy.
Co napędza głód nauki za granicą wśród nowej generacji lekarzy. Wielu z tych młodych już dużo podróżowało , mówi Michele Barry, współzałożycielka programu Yale, a relacje w mediach podniosły ich świadomość globalnych problemów zdrowotnych
[podobne: centralny rejestr lekarzy, lek do kolonoskopii, zarodniki grzybów sklep ]
[przypisy: decylitr, skała osadowa krzyżówka, raphacholin forte ]

0 thoughts on “Nowi Medyczni „Misjonarze” – Pielęgnowanie następnej generacji globalnych pracowników służby zdrowia ad”