Skip to content

Medicare Drug Benefit

2 lata ago

582 words

W jednym z artykułów z Perspektywy w numerze z 29 grudnia na temat korzyści z Medicare Bach i McClellan malują zdecydowanie różny obraz nowego świadczenia na receptę. Ich widocznym celem było uspokojenie nerwowych lekarzy, że ten monstrualny program nie przytłoczyłby albo oni, albo ich starsi pacjenci. Ich stwierdzenie, że niektórzy beneficjenci będą mieli trudne pytania i prawdopodobnie zwrócą się do swoich lekarzy to z pewnością mało powiedziane. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że duża liczba pacjentów, zdezorientowana przez zniechęcający wybór, potopi biura lekarzy z pytaniami.
Chociaż autorzy uważają, że lekarze są wyjątkowo dostosowane do pomocy swoim pacjentom. . . aby zidentyfikować plany, które zapewniają znaczne oszczędności , argumentowałbym, że zajęci lekarze, już przytłoczeni papierkową robotą, nie mają takiej pozycji. Lekarze są przeszkoleni w zakresie zapewniania opieki medycznej, a nie w nawigowaniu po stronach internetowych rządowych i firmach ubezpieczeniowych. Najlepszą radą, jaką lekarze mogą zapewnić swoim pacjentom, jest dzwonienie do biur wybranych przez nich urzędników. Być może, gdy ci urzędnicy będą zasypani telefonami od zakłopotanych seniorów, Kongres znajdzie sposób na naprawienie bałaganu, który stworzyli.
Howard A. Cooper, MD
Washington Hospital Center, Washington, DC 20010
howard.a. [email protected] net
Odniesienie1. Bach PB, McClellan MB. Recepta na nowoczesny program Medicare. N Engl J Med 2005; 353: 2733-2735
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Seria artykułów Perspektywa w rubryce Medicare Drug Benefit ma charakter informacyjny, ale artykuły nie przekazują ogromnych problemów, z którymi borykają się beneficjenci Medicare. Będąc w praktyce i zaangażowany w badania i nauczanie od ukończenia szkoły medycznej w 1950 r. Do emerytury w 1992 r., Byłem narażony na stronę lekarza z tych problemów. Przez kilka lat byłem doradcą (w programie starszego ubezpieczenia zdrowotnego) w hrabstwie Montgomery w stanie Maryland. Program Medicare Part D na receptę generuje strach, niepokój i wiele, bardzo ograniczone korzyści. W podsumowaniu Bacha i McClellana maluje się różowy, nierealistyczny obraz, którego nie mogą zrozumieć słabi starsi ludzie, którzy konsultują się z naszym biurem. Kravitz i Chang1 delikatnie zwracają uwagę na niektóre niepowodzenia programu, ale nie chwytają sfrustrowanych uczuć wrażliwej populacji. Mieszane i ogólnie ograniczone korzyści w połączeniu ze złożonością, brakiem standaryzacji polityk, wieloma potencjalnymi lukami, brakiem kontroli kosztów na receptę oraz wieloma nieopublikowanymi dotacjami dla dostawców leków i ubezpieczeń, przyczyniają się do obecnej niskiej liczby osób zapisujących się na to uznanie. plan.
Arnold A. Lear, MD
8900 Wooden Bridge Rd., Potomac, MD 20854-2447
Odniesienie1. Kravitz RL, Chang S. Obietnica i zagrożenia dla pacjentów i lekarzy. N Engl J Med 2005; 353: 2735-2739
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Drs. Kravitz i Chang odpowiadają: Doceniamy punkt widzenia Dr. Leara. Chociaż zwróciliśmy uwagę na niektóre z bizantyjskich zawiłości programu części D kursu Medicare, doświadczenie ostatnich kilku tygodni potwierdziło niektóre z najgorszych obaw krytyków Jak stwierdza dr Lear, wielu beneficjentów (i ich dostawców) jest zaniepokojonych, sfrustrowanych i przerażonych. Mamy nadzieję, że nasz strzeżony optymizm będzie pewnego dnia wydawał się bardziej przewidujący niż takie obawy. W tej chwili wydaje się, że pacjenci, lekarze i farmaceuci zmagają się z nadmiarem informacji i mnogością źle zrozumianych opcji.
Richard L. Kravitz, MD, MSPH
University of California, Davis, Sacramento, CA 95817
Sophia Chang, MD, MPH
California HealthCare Foundation, Oakland, CA 94607
[przypisy: internetowa przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe, terapia rodzinna łódź, kąpiel w soli himalajskiej ]
[przypisy: półpasiec objawy u dorosłych, cordis poznan, duphaston ulotka ]

0 thoughts on “Medicare Drug Benefit”