Skip to content

Chroniczna polityka: Ochrona zdrowia Bezpieczeństwo od FDR do Georgea W. Busha Medycyna ludowa: Medicaid i American Charity Care od 1965 roku

2 lata ago

535 words

Minęło ponad 40 lat od czasu, gdy Wilbur Mills, konserwatywny konserwatywny Arkansas Demokrata i przewodniczący Komitetu ds. Wdów i Środków, oraz Wilbur Cohen, doradca ds. Zdrowia i zabezpieczenia społecznego dla prezydentów Johna F. Kennedy ego i Lyndona B. Johnsona, zgodzili się co do zasady struktura legislacyjna, która tworzyłaby Medicare i Medicaid. 30 lipca 1965 r. Prezydent Johnson podpisał ustawę w Independence w Missouri, miejscu narodzin Harry ego S. Trumana, honorując w ten sposób pierwszego dyrektora generalnego, który publicznie opowiada się za narodowym bezpieczeństwem zdrowotnym. Bez wiedzy ustawodawców, analityków politycznych i adwokatów nastąpił właśnie przypływ w dążeniu do bezpieczeństwa zdrowotnego. Od początku XX wieku, kiedy kampania Amerykańskiego Stowarzyszenia Praw Pracowniczych usiłowała nakłonić ustawodawców stanowych do przyjęcia przepisów dotyczących ubezpieczeń zdrowotnych, do dziś bezpieczeństwo opieki zdrowotnej pozostaje jednym z najbardziej palących kwestii politycznych i społecznych w Stanach Zjednoczonych . Dwie książki, które tu się przejrzały, zarówno dokładne historie reformy systemu opieki zdrowotnej, badają ambiwalencję tego kraju wobec zapewnienia bezpieczeństwa opieki zdrowotnej jako prawa do obywatelstwa. Stany Zjednoczone nie chciały zapewnić powszechnego dostępu do swojego prywatnego systemu opieki zdrowotnej, a jednocześnie niechętnie rezygnowały całkowicie z nędzy, osób trwale niepełnosprawnych, starszych i młodych. Chroniczna polityka omawia naszą ambiwalencję jako część obszernego przeglądu amerykańskich wysiłków zmierzających do ustanowienia krajowego programu bezpieczeństwa zdrowotnego, podczas gdy medycyna biedna zajmuje się szczególnie naszą ambiwalencją w zapewnieniu bezpieczeństwa opieki zdrowotnej dla ubogich, wyszczególniając historię amerykańskiej opieki charytatywnej i rozwoju Medicaid.
Bogato szczegółowe, Chroniczna polityka odzwierciedla historie polityczne stojące za wysiłków legislacyjnych w celu stworzenia krajowego bezpieczeństwa opieki zdrowotnej. Philip Funigiello, emerytowany profesor historii w College of William and Mary, bada historyczny kontekst bezpieczeństwa opieki zdrowotnej i jest wyraźnie zaniepokojony amerykańskim niepowodzeniem w tworzeniu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Chroniczna polityka podąża za czynami i motywami nie tylko prezydentów, ale także wielu innych ważnych postaci w historii krajowego bezpieczeństwa opieki zdrowotnej. Dowiadujemy się o wielu ustawodawcach, którzy priorytetowo traktowali ustawodawstwo dotyczące bezpieczeństwa opieki zdrowotnej, w tym Roberta Wagnera, Roberta Kerra, Edwarda Kennedy ego (D-Mass.) I Wilbura Millsa. Spotykamy się również z wieloma innymi, którzy poza publicznym spojrzeniem, zainwestowali swoje życie zawodowe w pogoni za narodowym bezpieczeństwem opieki zdrowotnej, od społecznych postępowców, którzy służyli w Komitecie ds. Kosztów Opieki Medycznej podczas administracji Franklina D. Roosevelta dla współczesnych, którzy serwowane na grupie zadaniowej ds. opieki zdrowotnej prezydenta Billa Clintona.
Z obszernych badań archiwalnych, Funigiello pisze dramatyczne relacje z najważniejszych momentów w historii krajowego bezpieczeństwa opieki zdrowotnej: gorąca wymiana między senatorem Robertem Taftem (R-Ohio) i senatorem Jamesem Murray (D-Mont.) Ustawa o programie ochrony zdrowia Trumana była socjalistyczna; manewrowanie i negocjacje w sprawie głosowania senatora z Teksasu i przywódcy większości Lyndona Johnsona na pasterski tekst poprawki niepełnosprawności z 1956 r. do ustawy o ubezpieczeniach społecznych, w opozycji do prezydenta Dwighta D
[więcej w: stomatologia estetyczna łódź, kreatynina badanie krwi cena, witamina d3 badanie cena ]
[hasła pokrewne: polmos żyrardów, polyvaccinum, rolmasz żary ]

0 thoughts on “Chroniczna polityka: Ochrona zdrowia Bezpieczeństwo od FDR do Georgea W. Busha Medycyna ludowa: Medicaid i American Charity Care od 1965 roku”